Jak przygotować imprezę sylwestrową ?

Jeszcze kilka dni temu z niecierpliwością wszyscy odliczaliśmy czas, dzielący nas od świąt Bożego Narodzenia, podczas gdy dzisiaj stały się one częścią naszych wspomnień. Z Waszych komentarzy wiem, że u niektórych z Was śnieg utrzymuje się niemalże od początku grudnia i mogliście cieszyć się piękną, zimową scenerią. U mnie święta co prawda nie były białe, jak wiele osób by tego oczekiwało, ale to tylko potwierdziło prognozy meteorologów, którzy właśnie o takich świętach mówili. 


Skoro więc okres Bożego Narodzenia już za nami pora pomyśleć o nocy sylwestrowej. Ci bardziej zapobiegliwi pomyśleli, o tym gdzie będą się bawić już dużo wcześniej. Zdążyli zarezerwować miejsca na balach z prawdziwego zdarzenia, kupić sylwestrowe kreacje a teraz tylko wyczekują dnia, kiedy będą mogli je włożyć.

Oczywiście nie brakuje też takich, którzy postanowili spędzić ten dzień na bardziej kameralnych spotkaniach, co z kolei wiąże się z przygotowaniem menu i kupnem alkoholu. Dzisiaj na parkingach  wokół pobliskich marketów, oczywiście nie było nawet co liczyć na wolne miejsce. Jeśli już ktoś zaryzykował by owego miejsca, mimo wszystko poszukać musiał liczyć się z odstaniem podczas wyjazdu dłuższej chwili, w niekończących się korkach. Wszyscy bowiem, jak jeden mąż wyruszyli na zakupy, wywożąc ze sklepów całe mnóstwo jedzenia. 


Mało kto wówczas zastanawiał się nad tym czy faktycznie aż takich ilości potrzebuje, a tymczasem przeprowadzone badania na zlecenie Federacji Polskich  Banków Żywności dowodzą, że mnóstwo jedzenia się marnuje i trafia wprost do kontenerów na śmieci. Za najczęstszą przyczynę wyrzucania produktów - zaraz po tej związanej z upływem terminu przydatności do spożycia - uznawane są właśnie zbyt duże zakupy. W konsekwencji pozbywamy się z naszych lodówek pieczywa, wędlin, warzyw, owoców oraz jogurtów. W ich miejsce pojawiają się kolejne lub idziemy jeszcze o krok dalej i w koszykach umieszczamy wszystko, co wpadnie nam w ręce, nie zastanawiając się nad tym, czy nam się ono do czegokolwiek przyda. Tak w naszych lodówkach pozostają artykuły, z którymi nie wiemy co zrobić lub kupiliśmy je okazyjnie. Dlatego może warto zanim po raz kolejny udamy się na zakupy, przejrzeć co jeszcze zostało nam po świątecznych zakupach i właśnie to wykorzystać w przygotowaniach menu sylwestrowego. Nie musi być przecież ono wystawne jak na balu. Wystarczy, że zapewnicie swoim gościom jedno danie rozgrzewające a pozostałe stanowić będą przekąski. Zakupy artykułów spożywczych nie obciążą tym samym Waszego budżetu i będziecie mogli pozwolić sobie na kupno lepszego alkoholu. 

W kwestii doboru trunków zalecam jednak, by zabrać się za to wcześniej i nie pozostawiać na ostatnią chwilę. Będziecie wówczas mogli przejrzeć oferty nie tylko sklepów stacjonarnych ale także internetowych, a jeśli coś wybierzecie w Internecie, zdąży to do Was dotrzeć jeszcze przed Sylwestrem. Prócz Waszych ulubionych trunków nie może oczywiście na stole zabraknąć wina musującego, przy którym niezmiennie wszyscy bawimy się tej nocy i z nim kojarzymy tę konkretną datę. Zazwyczaj wino musujące umila nam te ostatnie sekundy, tuż przed północą. Tymczasem może uświetnić ono także całą imprezę, kiedy sięgniecie po sprawdzone i odpowiednio skomponowane trunki. 


Muszę Wam jednak zdradzić, że tych nie znajdziecie w ofercie pobliskich marketów, w których asortyment nie należy do najbogatszych. Jeśli zależy Wam, by móc delektować się alkoholami, które są odpowiedzią na potrzeby ekskluzywnych konsumentów to polecam Wam sklep alkoholowy online. Zlokalizowany jest on w Częstochowie, przy ulicy Rędzińskiej 14 i jako jeden z nielicznych może poszczycić się szeroką gamą dostępnych produktów. 

Personel dokłada wszelkich starań by zarówno wytrawni smakosze jak i hobbyści mogli pośród asortymentu odnaleźć to, czego szukają. Zatem nawet niezwykle rzadkie trunki są w zasięgu ręki. Wystarczy wówczas kliknięcie przycisku myszy, by dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. 

Mimo, że kwestie przygotowania menu i wyboru alkoholu mamy już za sobą i nie jest to takie trudne, jak można by przypuszczać pozostaje jeszcze sprzątanie po imprezie. Wszyscy przecież dobrze znamy widok sterty, piętrzących się naczyń, tuż po przebudzeniu. Na to też jest rada. Niewielkim kosztem można tego uniknąć, serwując jedzenie w formie bufetu z przekąskami nadzianymi na wykałaczki, plastikowymi talerzami i sztućcami. 


O muzykę też nie musicie się martwić. Nawet jeśli nie zdołacie skomponować własnej playlisty to zawsze można bawić się przy muzyce z radia czy telewizora. Najważniejsze jest przecież to z kim się bawimy. A sprawdzone towarzystwo jest w stanie zrekompensować nawet niewielkie organizacyjne niedociągnięcia. 

Jak zatem widzicie, przygotowanie imprezy sylwestrowej nie jest tak skomplikowane, jak przypuszczaliście. Mam zatem nadzieję, że uda mi się tym samym zachęcić do jej przygotowania nawet tych, którzy nie uznają tego typu rozrywek i ten wyjątkowy dzień roku spędzają w pojedynkę, na sposób tylko sobie znany. 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. ja wybieram się na domówkę. na szczęście sama nie organizuję takiej imprezy bo domyślam się jak wiele pracy trzeba w to włożyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory nie organizowałam żadnych imprez, zwykle po prostu zapraszam koleżankę :D
  U mnie zorganizowanie imprezy to dużo roboty :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Organizowałam z chłopakiem już kilka takich imprez - troszkę pracy, odpowiednio wcześniej zrobione zakupy, ale tak jak piszesz ekipa to podstawa ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje