Zadbaj o swoją przyszłość - zapisując się na kurs opiekuna seniora

Drogie moje, dobiega końca miesiąc maj a to oznacza, że już niebawem rozpocznie się sezon wakacyjny. Wakacje to jednak nie tylko czas wypoczynku ale też okazja do podreperowania domowego budżetu i zdobycia doświadczenia zawodowego. Przeprowadzone w zeszłym roku badania dowodzą, że tylko część ankietowanych zdecydowała się na wakacyjny wyjazd. 37 % respondentów zupełnie z niego zrezygnowało w porze letniej, przekładając go na jesień lub zimę. Pojawili się również i tacy, którzy postanowili podjąć pracę zarobkową. Głównie dotyczy to coraz większego grona Polek, decydujących się na pracę, polegającą na opiece nad osobami starszymi na terytorium Niemiec. Niektóre z nich traktują wyjazd jako jednorazową pracę sezonową, w okresie wzmożonych wyjazdów na zastępstwa.


Osoby w podeszłym wieku nie mogą przecież pozostać bez opieki, podczas gdy polscy opiekunowie, zatrudnieni na umowy o pracę mają prawo do nieprzerwanego i płatnego urlopu wypoczynkowego. Czasem jednak jednorazowy wyjazd staje się sposobem na życie, bo choć praca ta należy do trudnych to pozwala na stabilizację finansową, podniesienie kwalifikacji i zdobycie zawodu z przyszłością. Podjęcie pracy w zawodzie opiekuna osób starszych wymaga od nas jednak odpowiednich kompetencji. By je zdobyć należy zapisać się na kurs opiekun osób starszych, który zwiększy naszą atrakcyjność na coraz bardziej wymagającym rynku pracy, rzetelne przygotowując do pełnienia powierzonych obowiązków w zakresie pielęgnacji i opieki nad seniorami.

Każdy uczestnik kursu otrzyma solidną podstawę w postaci wiedzy teoretycznej połączonej z ćwiczeniami praktycznymi, uprawniającą do podjęcia zatrudnienia w zawodzie opiekuna seniora. Poruszone zostaną tematy dotyczące potrzeb osób starszych, ich prawidłowej pielęgnacji, pomocy przedmedycznej, roli i obowiązków opiekuna, organizacji opieki zdrowotnej oraz potrzeb żywieniowych. Natomiast część praktyczna związana z higieną, karmieniem czy wizytą u lekarza pozwoli kandydatowi na opiekuna odnaleźć się w codziennych sytuacjach, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć w pracy. Choć wydawać by się mogło, że kurs ten zarezerwowany jest dla osób, które dopiero stawiają w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki to z powodzeniem może on posłużyć osobom z doświadczeniem w celu usystematyzowania posiadanej wiedzy a uzyskane w ten sposób kwalifikacje umożliwią zdobycie zatrudnienia w zawodzie zarówno poza granicami kraju jak i w Polsce. 


Postępujący proces starzenia się społeczeństwa sprawił, że wzrosło zapotrzebowanie na usługi pielęgnacyjne świadczone dla pacjentów w warunkach domowych, dlatego też istniejąca od lipca 2004 roku polska agencja opiekunek Global Service M&A wyszła na przeciw oczekiwaniom i przygotowała specjalistyczne kursy przygotowawcze dla opiekuna osób starszych, które obejmują kurs - język niemiecki dla opiekuna osoby starszej, kurs - język niemiecki dla pielęgniarki i pielęgniarza oraz kurs - opiekun osób starszych, które zapewnią komunikatywną znajomość języka niemieckiego i praktyczną wiedzę w zakresie pielęgnacji seniorów. Zdobyte kwalifikacje dadzą nie tylko pewność otrzymania ciekawych ofert ale również pozwolą na pozbycie się obaw przed wyjazdem poza granice kraju a tym samym zyskanie szansy na poprawę sytuacji finansowej i stabilizację zawodową.

* Artykuł sponsorowany

JEŚLI I TY CHCESZ PRACOWAĆ OPIEKUJĄC SIĘ SENIORAMI WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ PONIŻEJ:

___________________________________________________________________________________

Praca dla opiekunek w Niemczech


POLSKA AGENCJA OPIEKUNEK DLA OSÓB STARSZYCH

Słowackiego 14
58-100 Świdnica 

www.: gsma24.pl ___________________________________________________________________________________

Komentarze

 1. to dla mnie abstrakcja, nie mam cierpliwości do osób starszych ani dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam kiedyś nad tym ale zrezygnowałam. Ciężko by mi było wrócić i zostawić tę osobę którą bym się opiekowała. Szybko się przywiązuje...

  https://sk-artist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba bym sie tego nie podjela...

  buziaki:*
  WWW.KARYN.PL||FACEBOOK||INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 4. pracowałam kiedyś z osobami starszymi... dzisiaj jednak nie dałabym rady. zbyt duże obciążenie psychiczne :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. a mnie zawsze bardzo jest zal tych starych, spracowanych często ludzi, z potwornym bagażem życiowych doświadczeń, ale bez wsparcia bliskich :( serce aż wyje....

  OdpowiedzUsuń
 6. Można również zgłosić się do https://www.carework.pl/praca jako opiekun dla seniora. Proste procedury sprawiają, że praca ta przynosi wiele satysfakcji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Opiekun osoby starszej to dość specyficzny zawód i nie każdy będzie nadawał się do takiej pracy. Ludzie pracujący w http://goldcare.pl charakteryzują się dużą sumiennością w wykonywaniu codziennych zadań w opiece nad seniorami. To nie jest praca taka jak każde inne, gdyż tutaj pracujemy z osobami które potrzebują naszej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ania Kwiatkowska19 września 2018 13:07

  Ja już jestem opiekunką osoby starszej dzięki https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy i spełniłam swoje marzenia o wyjeździe do Niemiec. Muszę przyznać, ze sama praca jako opiekun seniora daje mi naprawdę wiele satysfakcji i chcę wyjeżdżać dość regularnie. Polecam każdemu kto nie jest do końca zdecydowany.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje