Rozwód ? Gdzie szukać pomocy?

Drogie moje, na co dzień staram się pisać lekko i przyjemnie, jednak życie nie zawsze tak wygląda. Na naszej drodze napotykamy przeróżne sytuacje, dlatego dobrze było by wiedzieć jak wówczas postąpić. Nie bez powodu więc dziś mam dla Was post, w którym chcę zwrócić Waszą uwagę na rozwód. Nie ma się co oszukiwać, zjawisko to przybiera na sile i z każdym  rokiem staje się powszechniejsze. Dane Głównego Urzędu Statystycznego mówią, że w 2015 roku sądy orzekły prawomocnie 67,3 tys. rozwodów, o 2 tys. więcej niż rok wcześniej. 

Znaleziony obraz

Najczęściej małżeństwa rozpadają się w dużych miastach. Przoduje tu Gorzów Wielkopolski, Gdynia i Gdańsk. Za najczęstszy powód rozpadu związków małżeńskich uznaje się: niezgodność charakterów ( 19,5 tys. rozwodów), niedochowanie wierności małżeńskiej ( 5,1 tys.), nadużywanie alkoholu ( 3,5 tys.), dłuższą nieobecność ( 1,3 tys.), naganny stosunek do członków rodziny (1 tys.), nieporozumienia na tle finansowym ( 882 ), różnice światopoglądowe ( 437), niedobór seksualny (190 ) oraz trudności mieszkaniowe (87). 


W przypadku aż 67,3 tys. rozwodów część z nich, bo aż 49,8 tys. zostało orzeczonych bez wskazania winowajcy. W 11,6 tys. winą za rozpad obarczono mężczyznę natomiast w 2,4 tys. - kobietę. Z kolei w niecałych 3,4 tys. przypadków uznano, że odpowiedzialność spoczywa po obu stronach. 

Nie da się ukryć, że decyzja o rozwodzie jest jedną z najtrudniejszych, przed jaką muszą stanąć małżonkowie. Wiąże się przecież ona z ogromnym stresem i wieloma emocjonującymi doświadczeniami. Pewnie dlatego dla wielu par rozwód jest ostatecznym rozwiązaniem, gdy nie widzą już żadnych szans na poprawę wzajemnych relacji. Trzeba jednak przyznać, że czasem jest to lepsze wyjście niż pozostawanie w związku z partnerem, z którym kłótnie nie mają końca. Życie w takiej atmosferze na dłuższą metę niekorzystnie wpływa na psychikę człowieka, nawet tego dorosłego, nie mówiąc już o dzieciach. To właśnie je powinno się w tej sytuacji szczególnie chronić a wspomniany już rozwód jest ostatecznym rozwiązaniem.

O rozwód może wystąpić każdy z małżonków, składając w sądzie pozew. Obowiązkowym warunkiem jego dopuszczalności jest wystąpienie zupełnego i trwałego rozkładu pożycia. Za taki uznaje się zerwanie wszelkich więzi między małżonkami: duchowych, fizycznych i gospodarczych. Rozkład pożycia oznacza jego nieodwracalność i brak nadziei na odbudowanie relacji pomiędzy małżonkami. 

W momencie, gdy już zapadnie decyzja o rozwodzie ogromne znaczenie ma wybór kancelarii, która zadba o przebieg sprawy rozwodowej. Ważne jest by specjalizowała się ona w prawie rodzinnym a szczególnie w rozwodach. Jedną z takich kancelarii jest Ptak & Wspólnicy z siedzibą we Wrocławiu, która głównie ukierunkowana została na sprawy o rozwiązanie małżeństwa poprzez rozwód i określenie sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej. 

Kancelaria posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań rozwodowych obejmujących:
 • rozwód bez orzekania o winie - gdzie żadne z małżonków nie domaga się stwierdzenia rozwodu z winy współmałżonka.
 • rozwód z orzekaniem o winie - gdzie jednemu z małżonków zależy na udowodnieniu winy drugiego.
 • rozwód z określeniem kontaktów z dzieckiem - gdy małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia w kwestii sprawowania władzy rodzicielskiej.
 • rozwód z orzekaniem o władzy rodzicielskiej - gdy małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia w kwestii, co do sprawowania władzy rodzicielskiej.
 • rozwód z orzekaniem alimentów dla dzieci lub małżonka - gdy celem jest zapewnienie środków do życia dzieciom/ małżonkowi
 • rozwód z orzekaniem o podziale majątku - gdy celem jest podział zgromadzonego majątku.
Zatrudniony sztab doświadczonych pracowników specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Od lat kancelaria dba o profesjonalną pomoc prawną dla klientów indywidualnych i biznesowych na terenie kraju. 


Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy Spółka Komandytowa
Żernicka 253
54-510 Wrocław
tel. 71 349 09 20
e-mail: rafal.ptak@i-kancelaria.pl


KANCELARIĘ PTAK & WSPÓLNICY WYRÓŻNIA PROFESJONALIZM, DOŚWIADCZENIE I WIEDZA. 

Pracownicy kancelarii dokładają wszelkich starań, by służyć klientom rzetelną pomocą prawną jak również wsparciem i zrozumieniem podczas trwania całego postępowania. Gwarantują kompleksową obsługę prawną, dopełnienie wszelkich formalności, stały dostęp do akt sprawy oraz wyczerpujące informacje o jej przebiegu. Pracownicy kancelarii do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny, zapewniają pełen komfort i zrozumienie sytuacji. 

Zatrudniona kadra nieustannie doskonali swój warsztat - wiedzę prawniczą. Przekłada się to na przebieg prowadzonych spraw a tym samym przyczynia się do nawiązywania długotrwałych relacji z klientami i powierzania kancelarii kolejnych spraw. 

Personel kancelarii na co dzień kieruje się trzema podstawowymi zasadami: 

 • Profesjonalizmem, na który składa się wiedza, doświadczenie i maksimum zaangażowania. Klienci kancelarii mogą liczyć na rzetelne potraktowanie ich sprawy, przedstawienie możliwości, ewentualnego ryzyka oraz opiekę doświadczonego pracownika.
 • Zaufaniem, które wpływa na przejrzystość komunikacji i dobre relacje z klientem. Personel cechuje duże doświadczenie i osobiste zaangażowanie a każdy z klientów traktowany jest na równi, jak partner. 
 • Długofalowymi relacjami, które owocują wieloletnim zaufaniem klientów i wieloma powierzonymi sprawami. 


Profesjonalizm, zaangażowanie, szacunek i zaufanie to to, co wyróżnia kancelarię na rynku. To wszystko razem sprawia, że klienci chętnie tu wracają. Doświadczeni pracownicy służą fachową pomocą i doradztwem poprzez kontakt osobisty w siedzibie firmy, telefoniczny i mailowy.
* Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. Póki co rozwód w moim małżeństwie nie grozi, ale bedę pamiętać na przyszłość :) Jakby w rodzinie trafił się taki przypadek, będę wiedziała żeby polecić im przeczytanie Twojego posta :)
  Mogłabyś kliknąć w linki w najnowszym poście ? Dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 2. W życiu różnie się układa, jednak mam nadzieję, że ta kwestia nigdy mnie nie będzie dotyczyła ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Great tips and a very helpful post! x

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam jak moi rodzice się rozwodzili,byłam jeszcze wtedy dzieckiem i było to okropne przeżycie ;/ Mam nadzieję, że mnie to nigdy nie spotka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy i przydatny post, szczególnie dla tych którzy chcą się na rozwód zdecydować. Mnie to jeszcze na szczęście nie dotyczy :D

  Zapraszam na swojego Bloga Sakurakotoo

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie obecnie rozwodzą się już nawet z powodu błahostek, wiele z nich woli się rozwieść niż rozwiązywać problemy, smutne ale prawdziwie. Oczywiście są też problemy, których według mnie nie da się rozwiązać tak jak wspomniałaś zdrada, używki czy niewierność. Ale powody takie jak niezgodność charakterów czy różnice światopoglądowe, to za przeproszeniem ślubu nie bierze się w ciemno, najpierw drugą osobą się poznaje i chyba te dwie sprawy są już od początku jasne, no chyba że ktoś udaje kogoś kim nie jest ... tylko po co?. Ja z moim mężem jestem jak woda i ogień, przecież gdybyśmy byli tacy sami to byłoby nudne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przydatny post. Ja jednak nie rozwodzę się, nie mam nawet męża a narzeczonego. Ale tak jak piszesz, w życiu zdarzają się przeróżne sytuacje...

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozwiodłam się z mężem po 10 latach małżeństwa.Dlaczego?Znalazł sobie młodszą...nie mogłam sobie z tym poradzić!Jakie to uczucie wie tylko osoba która to spotkało!Moje życie po czeście straciło sens...powoli zaczełam wpadać w depresję!Na całe szczeście moja przyjaciółka w porę wszystko zauważyła i namówiła mnie na spotkanie z psychologiem!Chodziłam do pani Jolanty Szczepaniak!Świetna kobieta!Na prawdę bardzo mi pomogła!Nie spodziewałam się że psycholog może aż tak pomóc w takiej sytuacji!

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepiej w rodzinie. To ona powinna być pierwszym punktem gdzie powinniście szukać oparcia. Także pomoc prawna może okazać się bardzo potrzebna

  OdpowiedzUsuń
 10. Przykro się o tym czyta, z drugiej strony, chyba lepiej się rozstać, niż tkwić latami w nieszczęśliwym związku, raniąc i siebie i partnera. Mi w uzyskaniu rozwodu pomogła https://kancelariahilarowicz.pl/ - kobietki, jeśli szukacie dobrego prawnika, który pomoże wam zawalczyć o swoje szczęście, nie wahajcie się :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesujący wpis, moim zdaniem zawsze warto walczyć o małżeństwo do samego końca. Jak wiadomo rozwiązywanie konfliktów w małżeństwach nie jest łatwe, ale jest sporo specjalistów, którzy mogą nam w tym pomóc. Od siebie mogę polecić terapię rodzinną, a nawet i kurs uwodzenia, który pomógł mik odzyskać żonę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Rozwód to zawsze ogromna trauma dla dziecka, które nie rozumie sytuacji zachodzących między rodzicami, którzy jak dotąd byli dla niego ostoją bezpieczeństwa. Często rodzice potrafią się porozumieć jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem. W moim przypadku było dokładnie odwrotnie. Nie mogliśmy się porozumieć i stresowaliśmy siebie i dziecko. Jeśli macie problem z rozwodem, tak jak ja, to ja skorzystałam z bardzo kompetentnego prawnika z tej kancelarii.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kancelaria Chmurski i Trzebiatowski www.chmurski.com.pl/ - było warto! Wygrałem kolejną rozprawę. To doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści - warto im zaufać!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeśli już podejmiemy decyzję o rozwodzie najważniejszy jest dobry adwokat. To w dużej mierze od niego będzie zależało powodzenie całej sprawy w sądzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Rozwód to zawsze smutna informacja... Ale zgadzam się z pozostałymi, że dobry adwokat w takim przypadku to podstawa. Choć ja jestem romantyczką i gdyby to o mnie chodziło rozwód byłby ostatecznością, o miłość trzeba walczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgadzam się, rozwód nie jest niczym przyjemnym. Sama niedawno brałam rozwód. Udało mi się na szczęście dzięki kancelarii Hilarowicz (źródło) wywalczyć alimenty. Więc tyle dobrze, że nie zostałam z tym sama.

  OdpowiedzUsuń
 17. Od siebie dodam, że jeśli juz nic nie jest w stanie odwołać decyzji o rozwodzie, warto jest wtedy zatrudnić doświadczona i sprawdzona kancelarię https://www.strojekkancelaria.pl ,która zajmuje sie prowadzeniem takich spraw. To na pewno przyspieszy cały proces i oszczędzi sporo nieprzyjemności obu stronom

  OdpowiedzUsuń
 18. Czytam Pani Bloga od jakiegoś czasu, ale niestety te traumatyczne chwile dopiero przede mną i staram się jakoś w miarę możliwości przygotować. Aktualnie szukam adwokata, który pomoże w polubownym poprowadzeniu sprawy i rozważam kogoś z http://kdkancelaria.pl/zespol/ - kogo Pani by wybrała z takiego zespołu?

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo ciekawy wpis. Sama byłam niedawno w sytuacji, kiedy chciałam się rozwieść się z mężem i walczyć o alimenty dla dzieci. Z jego zachowania cały czas wynikało, że chce całą winę za rozpad małżeństwa przenieść na mnie, ale na szczęście mu się to nie udało ... Koleżanka znalazła kdkancelaria.pl. Udało nam się wygrać wszystko co chciałam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Warto wiedzieć, jakie prawa przysługują nam podczas postępowania rozwodowego. Jeśli sytuacja finansowa jednej ze stron nie jest pozytywna, sąd może zasądzić na jej rzecz alimenty.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo pouczający i ciekawy wpis :) Właśnie czegoś podobnego szukałam. Zastanawiam się tylko, czy wiesz może jak wycofać pozew o rozwód? Jakoś jednak doszliśmy do porozumienia i chciałam to cofnąć.

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetny wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Wydaje mi się, że wiele zależy od tego na jakim etapie jest związek i czy faktycznie musi zakończyć się rozwodem. Ja w takim wypadku zgłosiłbym się na pewno do kancelarii adwokackiej https://jakubowskazawada.com/ gdyż wiem, że prawnik w takiej sytuacji może dużo pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 24. Rozwód to bardzo nieprzyjemna sprawa, zwłaszcza gdy ma się dzieci. One najbardziej przeżywają rozstanie rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 25. Dzieci zawsze cierpią najbardziej przy rozwodzie. Trzeba myśleć przy tym przede wszystkim o nich, żeby nie wyrosły na złych ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 26. Po pierwsze, aby przeprowadzić rozwód z orzeczeniem o winie warto wynająć prawnika. Bez profesjonalnej pomocy prawnej taka sprawa będzie wyjątkowo trudna.

  OdpowiedzUsuń
 27. Przy rozwodzie to tylko korzystanie z profesjonalnych kancelarii

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje