HydroVag - wsparcie dla każdej kobiety

Drogie moje, z pewnością nie raz doświadczyłyście niepokojących objawów w okolicach intymnych, w związku z czym zmuszone byłyście zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty, którzy poleciliby Wam przynoszący ulgę środek. Zanim jednak następnym razem udacie się do apteki po jeden z wielu zupełnie nieznanych Wam produktów - zachęcam do przeczytania mojej recenzji globulek HydroVag. Jeśli więc lekarz lub farmaceuta Wam go poleci będziecie wiedziały z czym macie do czynienia. 


HydroVag to nic innego, jak wygodne w zastosowaniu globulki dopochwowe, których rola polega na nawilżeniu śluzówki ścian pochwy, wspomaganiu procesów regeneracyjnych, utrzymaniu właściwego pH oraz ochronie pochwy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Działanie umieszczonych w pochwie globulek polega na rozpuszczeniu i wytworzeniu specjalnej warstwy, która powleka błony śluzowe. Dzięki temu sprzyjają one przywracaniu prawidłowego stanu nabłonka. W każdym opakowaniu otrzymujemy aż 7 globulek. Ich wielkość oraz kształt powstały w oparciu o budowę anatomiczną kobiety, tak by ich stosowanie było komfortowe i wygodne. 1 globulka dopochwowa zawiera: 10 mg hialuronianu sodu, glikogen, kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze: mleczan sodu i glicerydy półsyntetyczne.


Hialuronian sodu zabezpiecza i nawilża śluzówkę pochwy oraz wspomaga proces gojenia i odbudowy tkanek.

Kwas mlekowy pomaga utrzymać prawidłowy poziom pH <4,5, zmniejszając ryzyko występowania infekcji.

Glikogen z kolei stanowi barierę i istotny składnik odżywczy dla pałeczek kwasu mlekowego, tworząc naturalną florę bakteryjną pochwy, chroniąc ją przed infekcjami i pomagając utrzymać prawidłowe pH.

W ramach testów trafiły do mnie aż dwa opakowania a więc aż 14 sztuk. Oba zapakowane zostały w przezroczysty celofan, który przewiązano niebieską wstążeczką. Wewnątrz niego umieszczono dodatkowo wyczerpującą broszurę informacyjną, z której dowiedziałam się o tym, że globulki można stosować w dwojaki sposób - profilaktycznie lub jako wsparcie w leczeniu infekcji oraz stanów zapalnych.Jak już Wam wspomniałam globulki można stosować profilaktycznie jak i w wielu innych sytuacjach. Warto tu wymienić chociażby łagodzenie uczucia suchości i dyskomfortu ( napięcia, świądu, pieczenia ) w okolicach intymnych, spowodowanego niedoborem estrogenów. zanikiem błony śluzowej pochwy lub nasilonym stresem. Dobrze sprawdzają się w przypadku łagodzenia bólu przy bolesnych stosunkach, obrzęku, zaczerwienieniach, świądzie, pojawieniu się nieprawidłowej wydzieliny, regeneracji nabłonka ( w okresie okołomenopauzalnym, po radio - i chemioterapii, po zabiegach ginekologicznych, po porodzie, przy wystąpieniu nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy ) jak i wspomagająco w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy po antybiotykoterapii.Stosowanie globulek w przypadku kuracji podstawowej polega na aplikacji 1 sztuki dopochwowo na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Kuracja podtrzymująca z kolei ogranicza się do aplikowania globulek na noc co 2-3 dni aż do momentu uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Decydując się na przeprowadzenie obu kuracji: podstawowej i podtrzymującej, musimy liczyć się z tym że mogą one wynieść nawet do 30 dni. Po upływie tego czasu wskazane jest zrobienie 7 dniowej przerwy. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć kolejną, nie stosując dwóch dawek preparatu jednocześnie lub w krótkim odstępie czasu.

Temperatura organizmu sprawia, że globulki przyjmują płynną postać dlatego dla zabezpieczenia bielizny warto stosować podczas kuracji wkładki higieniczne lub decydować się na bawełnianą, naturalną bieliznę.

Sposób aplikacji globulek HydroVag

Dokładnie umyj ręce.

Umieść globulkę przed wyjęciem z folii w lodówce - jeżeli konsystencja jest miękka pod wpływem

 działania wysokiej temperatury. 

Oderwij jedno gniazdo z blistra a następnie rozchyl listki folii, oddzielając je od siebie i 

wydobywając globulkę.

Delikatnie umieść globulkę głęboko w pochwie. W celu łatwiejszej aplikacji możesz zwilżyć ją 

dodatkowo ciepłą przegotowaną wodą. 

Jak każdy środek medyczny tak i ten ma zarówno zalecenia jak i przeciwwskazania do jego stosowania. Po tym jak podzieliłam się z Wami powodami, dla których warto sięgnąć po HydroVag i jak go stosować nadeszła pora by pomówić o przeciwwskazaniach.


Przeciwwskazania do stosowania:

Nie stosuj w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu.

Nie stosuj bez nadzoru lekarza przy ostrej infekcji pochwy.

Nie stosuj w okresie ciąży i karmienia bez konsultacji z lekarzem.

Nie stosuj równocześnie z innymi preparatami aplikowanymi dopochwowo. 

Nie stosuj w trakcie menstruacji.

Nie podejmuj współżycia płciowego bezpośrednio po aplikacji globulki. 

Nie stosuj razem z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu.

Nie stosuj po upływie terminu ważności.

Nie stosuj w przypadku uszkodzenia blistra. 

Nie połykaj.

Nie stosuj w przypadku pojawienia się niepożądanych objawów: nasilenia świądu, pieczenia, 

wysypki po czym skontaktuj się z lekarzem.
_________________________________________________________________________________

Przechowuj w miejscach niedostępnych dla dzieci.
_________________________________________________________________________________

Te z Was, które miały okazję przynajmniej raz w życiu stosować globulki dopochwowe te z pewnością nie będą żadnym zaskoczeniem. Jak wspomniałam w opakowaniu otrzymujemy aż 7 sztuk, z czego każda zapakowana została w oddzielną osłonkę. Po ich usunięciu naszym oczom ukazują się białe, niewielkich rozmiarów globulki. Posiadają one specjalny kształt dzięki któremu ich aplikacja przebiega bez najmniejszego problemu. Pod wpływem temperatury w pochwie, globulka rozpuszcza się zyskując płynną postać, która nawilża oraz łagodzi wszystkie niepokojące dolegliwości. Już po pierwszej aplikacji daje się odczuć znaczącą różnicę. Z każdą kolejną jest tylko lepiej. 

Cena opakowania waha się w granicach ok. 20 zł.

Produkt dostępny jest bez recepty, zatem jeżeli potrzebujecie środka, który upora się z dokuczającymi Wam dolegliwościami ten z pewnością sprosta Waszym oczekiwaniom.

A jak Wy radzicie sobie w takich okolicznościach?

Komentarze

 1. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat nigdy nie stosowałam takich globulek

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę o nich pamiętać, kiedy nadejdzie taka potrzeba

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że dostępny jest bez recepty :) To ułatwia sprawę.
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapiszę sobie ich nazwę i w przyszłości - będę je miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pare dni temu kolezanki zorganizowaly mi baby shower, bo porod tuz tuz! dostalam mnostwo prezentow dla dziecka i dla mnie, w tym wlasnie globulki Hydrovag, doswiadczone kolezanki wiedza, ze po porodzie sie przydaje, szczegolnie na suchosc pochwy oraz pomoc w jej regeneracji, mam najpierw zrobic kuracje, a potem wrocic do aktywnosci seksualnej...:) podobno sa super skuteczne!

  OdpowiedzUsuń
 7. mnie bardziej się sprawdzają globulki mucovagin akurat. Poza likwidacją uciązliwej suchości pochwy, dodatkowo regenerują ją skutecznie i szybko. Stosowałam np po porodzie i ilekroć zdarzały mi się przykre otarcia podczas zbliżeń z partnerem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje