6 filmów na jesienne wieczory

Drogie moje, pogoda daje nam się coraz bardziej we znaki. Z dnia na dzień temperatury spadają na łeb na szyję. Mimo, że za dnia można dać się jeszcze nabrać na promienie świecącego słońca to wieczory nie bywają już tak przyjemne. No chyba, że na myśli mamy te, spędzane w domowym zaciszu. Dla mnie właśnie te jesienne, dłuższe wieczory są wreszcie idealną okazją do nadrabiania filmowych zaległości. Dlatego też w dzisiejszym poście chcę pokazać Wam filmy, które chciałabym w niedalekiej przyszłości obejrzeć. 


*SPECTRE*

Postać legendarnego Jamesa Bonda pamiętam kilka lat wstecz, kiedy to wcielał się w niego Sean Connery, Roger Moore czy Pierce Brosnan. Teraz przypadło to w udziale Danielovi Craig'owi., który wcielił się w nią już po raz czwarty. 

Pierwsza z moich filmowych propozycji to właśnie kolejna odsłona przygód legendarnego Agenta 007, w reżyserii Sama Mendesa, według scenariusza Johna Logana, Neala Purvisa oraz Roberta Wade'a. 

1. Spectre - jest już dwudziestym czwartym z serii filmów o Agencie 007 - Jamesie Bondzie. Tym razem główny bohater, dzięki tajemniczej wiadomości z przeszłości trafia na trop tytułowej organizacji terrorystycznej. Bond zatem będzie musiał zmierzyć się z jej szefem - Ernstem Blofeldem a zarazem także stawić czoła własnej przeszłości. 

Gatunek: Sensacyjny
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera: 26.X.2015 ( świat ), 6.XI.2015 (Polska)
*UGOTOWANY*

2. Ugotowany - to historia Adama Jones'a, charyzmatycznego szefa kuchni który w młodym wieku zyskał rozgłos pośród paryskich restauratorów. Szedł własną ścieżką i tworzył zaskakujące połączenia smakowe.

Nie zdołał jednak udźwignąć ciężaru sławy i zniknął z pierwszych stron gazet. Z czasem jednak powraca wolny od wszelakich uzależnień, próbując swoich sił w kulinarnym Londynie. Zbiera więc wokół siebie najlepszych ludzi, którzy mają pomóc mu stworzyć najlepszą restaurację na świecie. 

Film ten jest więc odpowiedzią na pytanie - czy podoła i będzie w stanie spełnić swoje marzenie? I czy uczucie, jakie nim zawładnie nie przeszkodzi mu w tym? 

Gatunek: Dramat/ Komedia
Produkcja: USA
Premiera: 15.X.2015 (świat), 23.X.2015 ( Polska) *CHEMIA*

3. Chemia to film zapowiadany jako jeden z najpiękniejszych, opowiadających o miłości,  a zarazem inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Fabuła opiera się na motywach z życia Magdaleny Prokopowicz, założycielki fundacji Rak'n'Roll, która była jego pomysłodawczynią a zmarła w 2012 roku. To właśnie ona była jedną z pierwszych kobiet, które otwarcie potrafiła mówić o chorobie, jaką jest rak.  Mimo, że przeplata się w nim wiele wydarzeń z jej życia, to jak zapewniają twórcy nie jest to film biograficzny. To przede wszystkim opowieść o niezwykłej miłości dwójki ludzi, niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu oraz poszukiwaniu własnej tożsamości. Zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy wierzą, że w życiu właśnie uczucie miłości jest tym najważniejszym. W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Żulewską ( znaną m.in. z "Bejbi Blues") a także Tomasza Schuchardta ( "Jesteś Bogiem) oraz m.in. Danutę Stenkę czy Eryka Lubosa.

Gatunek: Dramat obyczajowy
Produkcja: Polska
Premiera: 4.VII. 2015 (świat) 2.X.2015 (Polska)


*MOJA CHUDA SIOSTRA*

4. Moja chuda siostra to film, wyróżniony podczas tegorocznego festiwalu w Berlinie, jak również laureat nagrody publiczności w Goteborgu.

To opowieść o Katji - utalentowanej łyżwiarce figurowej, stale zajętej w szkole lub na treningach. W domu to właśnie ona skupia całą uwagę rodziców. Katja jest też podziwiana przez młodszą siostrę, która stara się jej dorównać i naśladować. To właśnie Stella odkrywa że z Katją dzieje się coś złego. Okazuje się, że dziewczyna cierpi na zaburzenia odżywiania. Stella chce o wszystkim powiedzieć rodzicom, jednak daje się przekonać by nic im nie mówić. Z czasem okazuje się, że jest to wielkie brzemię do udźwignięcia. Film ten pokazuje jak choroba Katji powoli odbija się na funkcjonowaniu całej rodziny.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Niemcy, Szwecja
Premiera: 24.I.2015 ( świat), 23.X.2015 ( Polska) 
* PRAKTYKANT*

5. Praktykant to kolejny ciepły i dowcipny film z optymistycznym przesłaniem. To opowieść o emerytowanym siedemdziesięcioletnim wdowcu, Benie który dla zabicia czasu zatrudnia się na stażu dla seniorów. Współpracuje z nim Jules - błyskotliwa ale coraz bardziej zaniedbująca życie prywatne, dziewczyna. Ben dysponuje wieloletnią wiedzą i doświadczeniem, którym chętnie chce się dzielić a przy tym jest prawdziwym dżentelmenem. Ma jednak jedną dość istotną wadę - brak mu celu w życiu. Jules z kolei realizuje się i spełnia swoje marzenia, ale potrzebuje prawdziwego przyjaciela. Brak jej osoby, która ją zrozumie i pomoże w trudnych życiowych chwilach. Mimo początkowych problemów z zaufaniem, ta dwójka szybko odnajduje ze sobą wspólny język. Jeśli jesteście ciekawe jakie losy spotkały tytułowego Praktykanta zapraszam do oglądania. 

Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Premiera: 24.IX.2015 ( świat ), 2.X.2015 ( Polska )

*KAMIENIE NA SZANIEC*

6. Kamienie na szaniec to ekranizacja jednej z lektur szkolnych. Do dziś w uszach brzmi mi dewiza, jaką kierują się trzej młodzi bohaterowie: Alek, Zośka i Rudy - "Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo". To opowieść o harcerzach i maturzystach z warszawskiego liceum, którzy planują niedaleką przyszłość a które to plany zostają tak boleśnie przerwane przez wybuch wojny we wrześniu 1939 r. Zmuszeni zostają wówczas do wkroczenia w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach. Stają przed trudnymi wyborami - przetrwać za wszelką cenę? a może przyłączyć się do trwających walk w obronie Ojczyzny z narażeniem życia? Ostatecznie podejmują decyzję by kroczyć przez życie według zasad wpojonych im w patriotycznych domach i zgodnie z harcerskimi ideałami. Walczą dzielnie. Stają się żołnierzami, każdego dnia narażającymi się na śmierć za Ojczyznę. Odchodzą niczym tytułowe kamienie rzucone na szaniec...
Pamiętam, że kiedy czytałam tę książkę bardzo mnie wzruszyła. Chciałabym więc móc zobaczyć, jak udało się twórcom oddać ten niezwykły jej charakter. 

Gatunek: Dramat, Wojenny
Produkcja: Polska
Premiera: 3.III.2015 ( świat ), 7.III.2015 ( Polska )


Dziś to było by na tyle. Mam nadzieję, że udało mi się Was zainteresować, którymś z powyższych filmów. A co Wy chętnie byście obejrzały w długie, jesienne wieczory?

Komentarze

 1. Ja zdecydowanie najbardziej czekam na Bonda ;) ps. to będzie już chyba 24 film ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje. Zaczęłam pisać posta w piatek późno w nocy stad ten błąd.

   Usuń
 2. wszystkie te filmy muszę obejrzeć, od zawsze jestem fanką agenta 007

  OdpowiedzUsuń
 3. Bond ♥ czekałam na ten film odkąd wyszłam z kina po Skyfall :)

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę się wybrać do kina na tego praktykanta ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie będę oryginalna, też czekam na Bonda, ale w długi jesienny wieczór z chęcią bym obejrzała film "Ugotowany". :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje