Wielkanocne dekoracyjne inspiracje

Drogie moje, już niespełna kilka dni dzieli nas od świąt wielkanocnych. Jest to więc najwyższa pora by pomyśleć o dekoracjach. Święta wielkanocne są w przeciwieństwie do tych bożonarodzeniowych znacznie bardziej przepełnione wiosennymi akcentami. Niosą one ze sobą szczególną atmosferę, przez co, na dłużej chcemy ją zatrzymać. Uwidacznia się to w wyjątkowej oprawie, której zadaniem jest sprawić by dom nabrał charakteru. Tego roku w dekoracji można postawić na połączenie soczystej zieleni, kolorowych pisanek i wesołych królików. To właśnie owe klasyczne elementy w zdecydowanych barwach najlepiej podkreślą świąteczną atmosferę. Eleganckie obrusy uświetnią nie tylko niedzielne śniadanie ale i cały świąteczny czas. Całości dopełnią serwetki, inspirowane wielkanocnymi pisankami i baziami. Podczas tych radosnych świat nie może zabraknąć również oryginalnych wianków i bukietów - najlepsze okazują się być te zachowane w żółto-zielonej kolorystyce. 

Zdjęcie: Źródło

Nie mniej ciekawym pomysłem na dekoracje świąteczne są te w niezwykle modnym i popularnym stylu eco. Podstawą są tu stonowane kolory, naturalne materiały oraz inspiracja pięknem otaczającej przyrody. Powinny dominować więc tutaj urokliwe beże, brązy i zieleń - pojmowane jako kolory natury, które można wyeksponować na paterach, ozdobnych poduszkach i zastawie stołowej. 


Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło

Zdjęcie: Źródło

Zdjęcie: Źródło

Pomysły na świąteczne dekoracje tak naprawdę można by mnożyć bez końca. Ważne jest jednak to by bez względu na to czy dekorujemy całe mieszkanie czy jego fragment pomyśleć o wyborze świątecznej kolorystyki. 

Zdjęcie: Źródło
W większości naszych domów podczas świąt wielkanocnych królują żółte, urocze kurczaczki, zielona rzeżucha i kolorowe pisanki. Również domowe wyposażenie i tekstylia zmieniają się o trzysta sześćdziesiąt stopni. Stonowane, szare tkaniny towarzyszące nam zimą - zamieniamy na soczyste, wiosenne barwy. Warto w tym wyjątkowym czasie łaskawym okiem spojrzeć na typowo wiosenne połączenie odcieni zieleni i żółci, które świetnie komponują się z bielą. 

Zdjęcie: Źródło
W tym wyjątkowym czasie szczególną uwagę poświęca się dekoracji stołu świątecznego przy którym nie tylko spożywamy wielkanocne śniadanie ale także spędzamy znaczną część czasu w gronie najbliższych. Warto więc zatroszczyć się o odpowiednią dekorację świątecznego stołu - by zapraszał nie tylko aromatem pachnących potraw lecz również odświętną aranżacją. 

Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło
Podstawą dekoracji świątecznej jest dobór odpowiedniego obrusa. Możemy zdecydować się na klasyczną, elegancką biel, którą ożywimy dobierając kolorowe dodatki. Barwne detale - w postaci tekstylnych podkładek pod talerze czy bieżniki - urozmaicą wystrój i będą wspaniałą ozdobę.  

Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło
Nie może podczas świątecznych spotkań zabraknąć eleganckiej, jednobarwnej ceramiki oraz żywych kwiatów. Wniosą one nieco świeżości i zapewnią piękny zapach zwiastujący nadejście wiosny. 

Zdjęcie: Źródło
Zdjęcia: Źródło
Już wczoraj zaczęłam przygotowania do własnoręcznego zrobienia wiosennej dekoracji, która ozdobi moje wnętrze. Z czasem może ona nieco ewoluować i znacznie bardziej zbliżyć się do tej świątecznej. Mam nadzieję, że chętnie ją u mnie zobaczycie. 

A Wy w jaki sposób dekorujecie Wasze wnętrza? 


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje